کنترل مصرف اینترنت | اینترنت سیم کارت یا TD-LTE یا ADSL

امروزه مصرف اینترنت همه ما نسبت به سال های گذشته چند برابر شده است. در این پست چند تا از بهترین راه های کنترل مصرف اینترنت را برایتان توضیح میدهیم.

برای همه ما واضح است که اگر مصرف اینترنت خود را کنترل نکنیم ، علی رغم نیازمان به استفاده از اینترنت در قسمت های مختلف ، مجبور به پرداخت هزینه های زیادی می شویم.

بخش اول : کنترل اینترنت موبایل

همین ابتدای کار بهتر است مصرف آزاد اینترنت موبایل خود را چه ایرانسل باشید و چه همراه اول ، قطع کنید! با این کار ، زمانی که بسته اینترنت شما به اتمام برسد، خود به خود دسترسی شما به اینترنت قطع می شود و مانع پرداختن هزینه اضافی از شارژ موبایل تان می شود. برای اینکار ،

اگر سیم کارت ایرانسل دارید ، با شماره گیری #3*2*3*555* و اگر سیم کارت مورنظرتان همراه اول است ، با شماره گیری #113*100* از دسترسی استفاده از شارژ موبایل برای اتصال به اینترنت را قطع کنید!

بخش دوم : غیر از همراه اول یا ایرانسل !

حتما می دانید که اگر مشترک سیم کارت های رایتل یا شاتل موبایل و سایر اپراتور ها باشید ، کنترل مصرف آزاد بخش اول همین مطلب ، برایتان فایده ای ندارد. خب چکاری میشود انجام داد؟

دراینجا می توانید از نرم افزار های مختلفی برای کنترل مصرف اینترنت استفاده کنید. این نرم افزار ها علاوه بر اینکه به شما می گویند که هر اپلیکیشن ، چه مقدار از اینترنت شما را مصرف میکند، امکان این را دارند که وقتی که به سطح مشخصی از مصرف اینترنت رسیدید ، با یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع بدهند.

یکی از این نرم افزار ها، My Data Manager – Data Usage است که می توانید با کلیک بر روی اینجا از گوگل پلی دانلود کنید.

پس از نصب این اپ ، در اولین ورود موفق ، با تصویر زیر مواجه می شوید:

با کلیک کردن بر روی دکمه سبز رنگ ، وارد صفحه زیر می شوید: 

بر روی دکمه I have a regular plan کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید :

حالا می توانید در بخش limit سقف مصرف مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عنوان نکته آخر ، با زدن دکمه سه خط بالای صفحه اصلی برنامه ، با تصویر زیر رو به رو می شوید:

در اینجا ، امکانات مختلفی دارید. مثلا با زدن دکمه Apps می توانید میزان مصرف هر اپ نصب شده بر روی موبایل تان را مشاهده کنید.

شما دیگر چه راه هایی برای کنترل مصرف اینترنت به ذهن تان می‌رسد؟ 😉

سوالات خودتون رو کامنت کنید 😍

0 0 رای
امتیاز پست
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
نمایش همه دیدگاه ها
Shopping Cart
اسکرول به بالا